Podczas Dni zapraszamy na testy sprzętu różnych firm outdoorowych.

Podczas Dni zapraszamy na testy sprzętu różnych firm outdoorowych: nart skiturowych, freeride i telemarkowych, splitboardów, plecaków lawinowych i lawinowego ABC, sprzętu wysokogórskiego (raki, czekany), nawigacyjnego oraz… ekologicznego ☺ Zapraszamy!

1.Testy nart skiturowych

TATRA TRADE
Znana zakopiańska wypożyczalnia będzie miała do dyspozycji zestawy lekkich nart i wiązań Dynafita, oraz duży wybór butów skiturowych tej samej marki. Wypożyczenia bez wcześniejszych zapisów, na miejscu w sobotę i niedzielę.

MAJESTY
Wycieczki z Michałem Trzebunią, Przewodnikiem Tatrzańskim i freeriderem. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- 1 kwietnia 9.00-12.00 - 1 WOLNE MIEJSCE
- 1 kwietnia 12:30 - 15:00 - SĄ MIEJSCA
- 2 kwietnia 9.00 - 12.00 - BRAK MIEJSC
- 2 kwietnia 12:30 - 15:00 - SĄ MIEJSCA

NOBILE
Narty polskiej marki skiturowej, do samodzielnych testów w sobotę i niedzielę. Będzie można przetestować modele Lynx i Husky w długościach od 160 do 185cm.

K2 Skis
Piętnaście par nart K2 i Blizzard do samodzielnych testów, w różnych długościach i z różnymi wiązaniami. Zapisy na miejscu w sobotę i niedzielę.

2. Testy splitoboard i telemark

SPLIT-BOARD.pl i PURESNOWBOARDS
Testy desek i butów do splitboardu wraz ze szkoleniem, zajęcia rozpoczynają się o godzinach 9:00, 11:30 i 16:00, zapisy na stanowisku ZAPISY w sobotę od godziny 8:00. Buty i kaski do zorganizowania we własnym zakresie.

SNOWSPIRIT
 Testy i krótkie szkolenie z podstaw telemarku w sobotę w godzinach  09:00-14:00 i 16:00-18:00, zajęcia rozpoczynają się co godzinę, zapisy bezpośrednio u prowadzącego testy, od godziny 8:00, do wyczerpania miejsc. Cały potrzebny sprzęt na stanowisku.

3.Testy sprzętu lawinowego

ORTOVOX
Stanowisko z najnowszym sprzętem lawinowym (detektory, sondy, łopaty) oraz plecakami, min. z systemem Avabag. Taki plecak będzie można wygrać w losowaniu, a na stanowisku będzie się odbywało jego testowe odpalanie.

MAMMUT
Drugie stanowisko dedykowane sprzętowi lawinowemu, gdzie będzie można przetestować najnowszy detektor Mammut Barryvox S, który w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec roku. Na stanowisku będą także testowo odpalane plecaki AirBag.

PIEPS
Sprzęt do testowania - zestawy lawinowego ABC i plecaki lawinowe będą do wypożyczenia podczas wycieczek Majesty oraz na polu treningowym Lawinowego ABC.

4.Wysokogórski Tor Przeszkód
Do pokonania będzie kilkuminutowy tor przeszkód, z różnymi zadaniami z    wiązanymi  z szeroko pojętymi umiejętnościami poruszania się w terenie górskim. Specjalne zadanie od PETZL i NALGENE. Tor pokonuje się na czas, zostaną wyłonieni zwycięzcy a spośród wszystkich uczestników rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Koszt udziału 20zł. Każdy z uczestników otrzyma gadżet tegorocznej edycji-  butelkę NALGENE.

5.Testy sprzętu specjalistycznego

CAMP
Na stanowisku sprzętowym Camp/Cassin będzie można przetestować i porównać najnowsze modele raków, raczków, czekanów oraz innego lekkiego sprzętu dedykowanego zimowym aktywnościom: turystyce wysokogórskiej i skiturom.

STREFA MOCY SILVA 18+
Tajemny pokój do odnalezienia w Schronisku. Ciemną noc w środku dnia przełamią czołówki Silva. Wstęp bezpłatny w sobotę w godzinach 10.00-14.00,  z karnetem ze stanowiska ZAPISY.

MAŁACHOWSKI
Testy kultowych, puchowych śpiworów w naturalnych warunkach - szukajcie w nietypowym miejscu!

GARMIN
Sprzęt do nawigacji: urządzenia GPS i kompasy, będzie można przetestować na polu treningowym z Nawigacji w sobotę w godzinach 9.00-14.00 i 16.00-18.00. Zajęcia prowadzone przez Marcina Józefowicza z TOPR rozpoczynają się co godzinę.

6.Gra Polar Sport
Nietypowa gra dla 300 uczestników, którzy będą się wzajemnie wymieniać punktami w kategoriach "dobry", "pomocny" oraz "radosny". Karta do pobrania na stanowisku Polar Sport. Uczestnicy z największą liczbą wpisów otrzymają bony o wartości 100 i 200zł do sklepów Polar Sport. Gra trwa w sobotę w godzinach 9.00-14.00, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród o 15.30.