Narciarstwo wysokogórskie czyli skiturowe to coraz bardziej popularna i wyjątkowo atrakcyjna forma poruszania się zimą po górach.
Daje prawdziwą wolność na zjazdach, maksimum przyjemności z wędrowania bez tłumów i dodatkowo świetnie poprawia kondycję. Z nami przejdziecie przez wszystkie etapy szkolenia, nauczycie się podstaw (I etap), przejdziecie kurs dla średniozaawansowanych (II etap) oraz zaawansowanych, którym dedykujemy kurs skialpinizmu (III etap).

Doświadczona i profesjonalna kadra: Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego PZA, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Przewodnicy Tatrzańscy gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo szkolenia.
Nasze szkolenia odbywają się w:

I etap dla początkujących – rejon Kasprowego Wierchu i Hali Kondratowej. Kurs trwa od soboty do niedzieli. Grupy do 6 osób.
II etap dla średnio-zaawansowanych – rejon Doliny Pięciu Stawów. Kurs trwa przez weekend (od piątku do niedzieli), lub cztery dni (od soboty do wtorku). Grupy do 6 osób.
III etap dla zaawansowanych – rejon Hali Gąsienicowej i Doliny Pięciu Stawów. Kurs trwa od soboty do niedzieli. Grupy do 4 osób.
DODATKOWO: NOWOŚĆ! Weekendowe doszkalanie z jazdy na nartach skiturowych i freeridowych w rejonie Kasprowego Wierchu, zakończone wycieczką skiturową – Zapraszamy!

Dlaczego skitury?

 • Bezpieczeństwo. Skitury to najbezpieczniejszy z możliwych sposób poruszania się w terenie górskim zimą.
 • Szybkość pokonywania trasy. Piesze poruszanie się jest znacznie wolniejsze.
 • Niezależność od wyciągów i możliwość dotarcia do miejsc niedostępnych dla turystów pieszych. Jazda na skiturach daje poczucie wolności, bliski kontakt z przyrodą i pięknymi krajobrazami.
 • Sprzęt skiturowy może być wykorzystywany zarówno w łatwych przejściach turystycznych jak i do jazdy w terenie trudnym i ekstremalnym.

To techniczny i wymagający sport, dlatego WARTO skorzystać z doświadczenia naszych doświadczonych Przewodników i Instruktorów.
Zapraszamy!

PROWADZIMY KURSY NA TRZECH STOPNIACH ZAAWANSOWANIA:

To pierwszy etap szkolenia przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją górską działalność zimową o narciarstwo wysokogórskie. Zajęcia dla początkujących – nie trzeba mieć doświadczenia skiturowego.

Osoby zgłaszające się na kurs powinny dobrze jeździć na nartach zjazdowych. Program obejmuje zarówno techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia i zjazdy, planowanie wycieczki skiturowej, jak i samą wycieczkę skiturową w terenie. Na kursie poruszone zostaną także aspekty bezpieczeństwa lawinowego, obsługi lawinowego ABC i unikania lawin, jednakże sugerujemy także uczestnictwo w dedykowanym kursie lawinowym.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.8.00 w wypożyczalni Tatra Trade przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem (tzw. rondo kuźnickie) i kończy tamże w niedzielę po południu, około godziny 16.00.

Cena: 495 PLN/osoba

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykład, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW, wstęp do TPN, przejazd busem z Tatra Trade do Kuźnic i z powrotem. UWAGA: Cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego.

Noclegi oraz wyżywienie we własnym zakresie. Dojazd / dojście do wypożyczalni Tatra Trade we własnym zakresie.

Uwaga: w razie dobrych warunków śniegowych, kursy odbędą się także w grudniu 2018 lub styczniu 2019r.

Terminy:

02-03 lutego 2019
16-17 lutego 2019
02-03 marca 2019
16-17 marca 2019

Program

Dzień 1:

Godz. 8.00 Spotkanie w wypożyczalni Tatra Trade (dla osób wypożyczających sprzęt skiturowy). Dla osób mających swój sprzęt spotkanie o godz. 8.30. Przejazd do Kuźnic i początek wycieczki.

Zajęcia praktyczne:
– sprzęt skiturowy: narty, buty, foki, kijki i wiązania. Zasady działania i obsługi.
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenie techniką zakosów i na wprost, zjazd w terenie
– przepinki: techniki przepięcia z podejścia do zjazdu w łatwych i trudnych warunkach (wiatr, stromy stok etc.)

Zajęcia teoretyczne (wykład w godzinach 16.30-18.30)
– profilaktyka lawinowa
– zasady obsługi i działania lawinowego ABC
– sprzęt skiturowy – praktyczne rady co wybrać, różnice w sprzęcie sportowym, turystycznym i freeride

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– techniki zjazdu w terenie nieprzygotowanym,  w różnych rodzajach śniegu (obskok, półpług)
– sytuacje awaryjne, wezwanie pomocy

Zajęcia teoretyczne (wykład w trakcie wycieczki, w schronisku):
– metoda szacowania ryzyka lawinowego
– gra Snow Safety Cards stworzona przez wybitnego, szwajcarskiego specjalistę lawinowego Wernera Muntera

Info

Co zabrać na zajęcia:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask,
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grubsze)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni powyżej 16 lat są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum czterech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Przeznaczony jest dla tych, którzy byli już na kilku wycieczkach skiturowych, ale nie czują się samodzielni w górach lub chcą poszerzyć swoja wiedzę pod okiem instruktorów.

Uczestnicy powinni być absolwentami kursu lawinowego gdyż zakres zajęć pomniejszony jest o tę ważną tematykę i dzięki temu dwa dni przeznaczone są w całości na poszerzanie teorii oraz praktyki narciarstwa skiturowego. Osoby zgłaszające się na kurs powinny jeździć minimum dobrze na nartach zjazdowych.

Program obejmuje zarówno techniki poruszania na nartach skiturowych, podchodzenia i zjazdy, planowanie wycieczki skiturowej, jak i samą wycieczkę skiturową w terenie wysokogórskim.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 20:00, a kończy w niedzielę po południu, około godziny 16.00.

Cena: 590 PLN/osoba

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykłady, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW. UWAGA: Cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego.

Noclegi oraz wyżywienie płatne są bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów we własnym zakresie.

Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zawierającego 2 noclegi i 6 posiłków (od kolacji w piątek do obiadu w niedziele) w cenie 180 PLN.

Terminy:

08-10 lutego 2019
15-17 marca 2019

Program

Dzień 1:

po południu zakwaterowanie oraz kolacja

20:00
wykład wprowadzający

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne:
– sprzęt skiturowy: narty, buty, foki, kijki
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia, zjazdy

Zajęcia teoretyczne:
– planowanie wycieczki skiturowej
– nawigacja, mapa, kompas, altymetr, GPS (praca na wysokiej jakości sprzęcie firmy GARMIN)

Dzień 3:

Zajęcia praktyczne:
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– budowa stanowisk zjazdowych z wykorzystaniem czekana, nart, plecaka
– nawigacja w terenie

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle (noże), dobrze mieć raki oraz czekan
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grube)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum sześciu osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji,
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Przeznaczony jest dla tych, którzy byli już na kilku wycieczkach skiturowych, ale nie czują się samodzielni w górach lub chcą poszerzyć swoja wiedzę pod okiem instruktorów. Osoby zgłaszające się na kurs powinny jeździć minimum dobrze na nartach zjazdowych.

Podczas planowanych wycieczek uczestnicy będą doskonalić umiejętności narciarskie oraz weryfikować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa lawinowego.

Czas trwania: Kurs trwa 4 dni. Pierwszego dnia zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 rano. Ostatniego dnia zajęcia trwają do godziny 16:00.

Miejsce:
Kurs rozpoczyna się na Polanie Palenicy a kończy w Dolinie Pięciu Stawów, do której uczestnicy docierają podczas wycieczek szkoleniowych.  Zajęcia odbywają się na terenie Tatr Wysokich z noclegami w różnych schroniskach.

Cena: 1000 PLN/osoba

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie wykłady, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW. UWAGA: cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego.

Noclegi oraz wyżywienie płatne są bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do parkingu na Palenicy Białczańskiej we własnym zakresie.

Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zawierającego 3 noclegi i 10 posiłków (od obiadu w sobotę do obiadu we wtorek) w cenie 300 PLN.

Terminy:

2-5 marca 2019
6-9 kwietnia 2019

Program

Dzień 1:

08:00 Spotkanie z instruktorem.
Zajęcia praktyczne:
– sprzęt skiturowy: narty, buty, foki, kijki
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia, zjazdy

Zajęcia teoretyczne:
– poruszanie się w terenie zagrożonym lawinami – unikanie lawin

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne:
– poruszanie się w terenie zagrożonym lawinami

Zajęcia teoretyczne:
– planowanie wycieczki skiturowej, metoda STOP OR GO
– nawigacja, mapa, kompas, altymetr, GPS (praca na wysokiej jakości sprzęcie firmy GARMIN)

Dzień 3:

Zajęcia praktyczne:
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– nawigacja w terenie


Zajęcia teoretyczne:
– czynniki wpływające na zmianę stopnia zagrożenia lawinowego
– określanie stopnia zagrożenia lawinowego

Dzień 4:

Zajęcia praktyczne:
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle (noże) dobrze mieć raki oraz czekan
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grube)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum sześciu osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji,
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Zapraszamy na dwudniowy kurs skialpinizmu przeznaczony dla osób, które mają za sobą już kilka sezonów na nartach skiturowych, a chcą nauczyć się poruszania w trudnym terenie: w żlebach, po graniach, stokach z dużą ekspozycją, a w przyszłości także po lodowcach z wykorzystaniem nart.

Uczestnicy powinni mieć doświadczenie z przynajmniej dwóch-trzech sezonów na nartach skiturowych: kilkanaście wycieczek w górach typu tatrzańskiego. Powinni jeździć bardzo dobrze na nartach skiturowych. Przy zgłoszeniu na kurs prosimy o wysłanie swojego doświadczenia skiturowego/górskiego. Nie wymagamy umiejętności wspinaczkowych, aczkolwiek obycie w terenie eksponowanym może być cenne.

Program obejmuje zarówno techniki poruszania się na nartach skiturowych w stromych żlebach i na stokach z dużą ekspozycją, podchodzenia w rakach z nartami przy plecaku, a także zjazdów z czekanem oraz z asekuracją. Zajęcia odbędą się w grupie maksymalnie 3-4 osób na Instruktora.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.8.00 w Kuźnicach, a kończy w niedzielę ok. godz.17.00 tamże. Obejmuje jeden nocleg z soboty na niedzielę w Schronisku Pięć Stawów.

Cena: 950 PLN/osoba

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, sprzęt specjalistyczny (uprząż, lina, karabinki, taśmy i repy), wykład w sobotę, ubezpieczenie NNW, nocleg w Schronisku Pięć Stawów (pokój wieloosobowy, bez pościeli).

Wyżywienie płatne jest bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do Kuźnic we własnym zakresie.

Terminy:

09-10 lutego 2019
09-10 marca 2019

Program

Dzień 1:

Zajęcia praktyczne podczas przejścia z Kuźnic do Doliny Pięciu Stawów (przez Zawrat lub Kozią Przełęcz, a w przypadku złych warunków Doliną Roztoki): śladami najsłynniejszych i najtrudniejszych zawodów skialpinistycznych w Polsce, Memoriału Piotra Malinowskiego.
– sprzęt zimowy: raki, czekan, lina, harszle
– techniki podejścia w trudnym terenie na nartach (w harszlach), w rakach, przepinki w ekspozycji
– techniki zjazdu z kijkami, z czekanem, z liną, obskok

Zajęcia teoretyczne:
– obsługa sprzętu technicznego, poprawne pakowanie i troczenie do plecaka czekana, nart, kijów, liny etc.
– nawigacja w trudnym terenie,  obsługa GPS

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne (wycieczka w rejonie Doliny Pięciu Stawów, powrót do Kuźnic przez Zawrat, Kozią Przełęcz lub Szpiglasową Przełęcz i Morskie Oko):
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– praktyczne wykorzystanie wiedzy z nawigacji, wybór drogi we mgle, nocą, „powrót po śladzie”
– budowa stanowisk zjazdowych z wykorzystaniem czekana, nart, plecaka
– wybór trasy podejścia i zjazdu, asekuracja słabszego partnera

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle i gogle
– raki oraz czekan – w przypadku braku ww. sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia
– lawinowe ABC (sonda, łopata, detektor) – w przypadku braku istnieje możliwość wypożyczenia
– opcjonalnie urządzenie GPS (zegarek, telefon etc.)
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka i rękawiczki (po dwie pary!), chusta typu buff
– inne: czołówka, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem uv, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum trzech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Doszkalanie z jazdy skiturowej i freeride + wycieczka skiturowa

Szkolenie dla początkujących i średnio-zaawansowanych skiturowców i freeriderów, prowadzone na trasach oraz w strefie freeride w rejonie Kasprowego Wierchu. Dwa dni jazdy zakończone wyjściem na fokach poza strefę narciarską!

Osoby zgłaszające się na kurs powinny dobrze jeździć na nartach zjazdowych. Program obejmuje przede wszystkim techniki jeżdżenia na nartach skiturowych lub freeridowych: w terenie nieprzygotowanym, puchu, lodoszreni. Podczas doszkalania poznacie wszystkie rodzaje ewolucji, które przydadzą się poza trasą: skręt krótki, skręt z poszerzenia kątowego, jazdę w puchu, jazdę w trudnych warunkach czy skręt z obskoku.

Drugiego dnia zajęć podczas krótkiej wycieczki poza trasę poznacie także podstawy techniki podchodzenia: zakosy, podejście na wprost, przepinkę. Ukoronowaniem szkolenia będzie zjazd w rejonie Karbu lub Kondrackiej Przełęczy (zależnie od poziomu grupy i warunków śniegowych i lawinowych).

Na kursie poruszone zostaną także aspekty bezpieczeństwa lawinowego, jednakże sugerujemy uczestnictwo w dedykowanym kursie lawinowym.

Do zajęć można dołączyć także tylko na jeden dzień – w sobotę.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.8.00 w wypożyczalni Tatra Trade przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem (tzw. rondo kuźnickie) i kończy tamże w niedzielę po południu, około godziny 16.00. Dla osób mających swój sprzęt – spotkanie o godz. 8.30.

Cena za 2 dni: 450zł szkolenie + 200zł karnety razem 650zł

Cena tylko za doszkalanie z jazdy w sobotę: 250zł szkolenie + 90zł karnet razem 340zł

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykład, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW, wstęp do TPN, przejazd busem z Tatra Trade do Kuźnic i z powrotem, skipass na Kasprowy Wierch. UWAGA: Cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego.

Noclegi oraz wyżywienie we własnym zakresie. Dojazd / dojście do wypożyczalni Tatra Trade we własnym zakresie.

Terminy:

12-13 stycznia 2019
26-27 stycznia 2019
9-10 lutego 2019
23-24 lutego 2019
9-10 marca 2019
23-24 marca 2019

Program

Dzień 1:

Godz. 8.00 Spotkanie w wypożyczalni Tatra Trade (dla osób wypożyczających sprzęt skiturowy). Dla osób mających swój sprzęt spotkanie o godz. 8.30. Przejazd do Kuźnic i początek wycieczki.

Zajęcia praktyczne:

– podejście na skiturach z Kuźnic do dolnej stacji wyciągu na Hali Goryczkowej lub Gąsienicowej

– szkolenie z techniki jazdy na stoku przygotowanym oraz w strefie freeride:

 • skręt z pługu
 • skręt równoległy NW
 • skręt krótki
 • jazda terenowa

Jazda poza trasą:

 • skręt z poszerzenia kątowego
 • skręt poprzez obskok
 • jazda w puchu (jak będzie)
 • skoki terenowe (bez przesady 😉
 • jazda w zróżnicowanym terenie śnieżnym

W przerwie zajęć praktycznych – zajęcia teoretyczne
– zasady obsługi i działania lawinowego ABC
– sprzęt skiturowy – praktyczne rady co wybrać, różnice w sprzęcie sportowym, turystycznym i freeride

– zakończenie zajęć około godziny 16/17 – zjazd do Kuźnic

Dzień 2:
– spotkanie przy dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch w Kuźnicach, wyjazd na szczyt
– około 3h jazdy wyciągiem po trasie i w terenie freeride
– około godz. 12.00 wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim: rejon Karbu, alternatywnie przejazd na Halę Kondratową i wyjście na Kondracką Przełęcz lub Przełęcz pod Kopą
– podczas wycieczki szkolenie z technik podejścia, zakosy i przepinka, wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– techniki zjazdu w terenie nieprzygotowanym
– sytuacje awaryjne, wezwanie pomocy
– zakończenie wycieczki, zjazd do Kuźnic około godziny 16/17

Co zabrać na zajęcia:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask,
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grubsze)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, termos, folia NRC
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni w wieku 16-18 lat są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum czterech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.