Narciarstwo wysokogórskie czyli skiturowe to coraz bardziej popularna i wyjątkowo atrakcyjna forma poruszania się zimą po górach.
Daje prawdziwą wolność na zjazdach, maksimum przyjemności z wędrowania bez tłumów i dodatkowo świetnie poprawia kondycję. Z nami przejdziecie przez wszystkie etapy szkolenia, nauczycie się podstaw (I etap), przejdziecie kurs dla średniozaawansowanych (II etap – kurs 2 lub 3-dniowy) oraz zaawansowanych, którym dedykujemy kurs skialpinizmu (III etap).

Doświadczona i profesjonalna kadra: Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego PZA, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Przewodnicy Tatrzańscy gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo szkolenia.
Nasze szkolenia odbywają się w:

I etap dla początkujących – rejon Kasprowego Wierchu, Kalatówek i Hali Kondratowej. Kursy trwają od soboty do niedzieli. Grupy do 6 osób.
II etap dla średnio-zaawansowanych – rejon Doliny Pięciu Stawów. Kurs trwa przez weekend (od piątku wieczorem do niedzieli), lub NOWOŚĆ! 3 dni (od piątku rano do niedzieli) z elementami skialpinizmu. Grupy do 6 osób.
III etap dla zaawansowanych – rejon Hali Gąsienicowej i Doliny Pięciu Stawów. Kurs trwa od soboty do niedzieli. Grupy do 4 osób.
DODATKOWO: Weekendowe doszkalanie z jazdy na nartach skiturowych i freeridowych w rejonie Kasprowego Wierchu – Zapraszamy!

Dlaczego skitury?

 • Bezpieczeństwo. Skitury to najbezpieczniejszy z możliwych sposób poruszania się w terenie górskim zimą.
 • Szybkość pokonywania trasy. Piesze poruszanie się jest znacznie wolniejsze.
 • Niezależność od wyciągów i możliwość dotarcia do miejsc niedostępnych dla turystów pieszych. Jazda na skiturach daje poczucie wolności, bliski kontakt z przyrodą i pięknymi krajobrazami.
 • Sprzęt skiturowy może być wykorzystywany zarówno w łatwych przejściach turystycznych jak i do jazdy w terenie trudnym i ekstremalnym.

To techniczny i wymagający sport, dlatego WARTO skorzystać z doświadczenia naszych doświadczonych Przewodników i Instruktorów.
Zapraszamy!

PROWADZIMY KURSY NA TRZECH STOPNIACH ZAAWANSOWANIA:

Kurs dla początkujących – w opcji z noclegiem w Schronisku PTTK na Kalatówkach lub bez noclegu , zajęcia od soboty rano do niedzieli.

To pierwszy etap szkolenia przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją górską działalność zimową o narciarstwo wysokogórskie. Zajęcia dla początkujących – nie trzeba mieć doświadczenia skiturowego.

Osoby zgłaszające się na kurs powinny dobrze jeździć na nartach zjazdowych (co najmniej na czerwonych trasach). Program obejmuje zarówno techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia i zjazdy, planowanie wycieczki skiturowej, jak i samą wycieczkę skiturową w terenie. Na kursie poruszone zostaną także aspekty bezpieczeństwa lawinowego, obsługi lawinowego ABC i unikania lawin, jednakże sugerujemy także uczestnictwo w dedykowanym kursie lawinowym.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.9.00 w Kuźnicach i kończy tamże w niedzielę po południu, około godziny 16.00.

Cena szkolenia: 580zł

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykład, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW, wstęp do TPN.
Płatne dodatkowo: w opcji z noclegiem na Kalatówkach koszt noclegu z soboty na niedzielę wraz ze śniadaniem: 120zł (płatne na miejscu w schronisku). Wypożyczenie zestawu skiturowego (zniżka dla kursantów Szkoły w Wypożyczalni Majesty, Kiry38 – Kościelisko).

Wyżywienie we własnym zakresie.

Terminy:
Z noclegiem na Kalatówkach:
2-3 stycznia 2021 (odwołane)
27-28 lutego 2021
28lutego-1 marca 2021

Bez noclegu:
13-14 lutego 2021
13-14 marca 2021

Program

Dzień 1:

Godz. 9.00 Spotkanie w  Kuźnicach i początek wycieczki. W sobotę dla grupy nocującej w schronisku pierwsze podejście do Schroniska na Kalatówkach (praktyczne ćwiczenia na podejściu), zostawienie rzeczy noclegowych w schronisku i dalsza część szkolenia w terenie. Grupy nie nocujące w sobotę podchodzą w rejonie Kasprowego Wierchu.

Zajęcia praktyczne:
– sprzęt skiturowy: narty, buty, foki, kijki i wiązania. Zasady działania i obsługi.
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenie techniką zakosów i na wprost, zjazd w terenie
– przepinki: techniki przepięcia z podejścia do zjazdu w łatwych i trudnych warunkach (wiatr, stromy stok etc.)

Zajęcia teoretyczne
(Dla grupy nocującej w schronisku wykład w godzinach 17.00-19.30. Dla grupy bez noclegu wykład w Kuźnicach w godz.16.00-18.00)
– profilaktyka lawinowa, metoda redukcji
– zasady obsługi i działania lawinowego ABC
– sprzęt skiturowy – praktyczne rady co wybrać, różnice w sprzęcie sportowym, turystycznym i freeride
– gra w karty lawinowe Snow Safety Cards, w której wykorzystuje się w założeniach metodę redukcji ryzyka opracowaną przez Wernera Muntera. (dla grupy nie nocującej gra  w karty odbywa się w niedzielę podczas przerwy)

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– techniki zjazdu w terenie nieprzygotowanym,  w różnych rodzajach śniegu (obskok, półpług)
– sytuacje awaryjne, wezwanie pomocy
– dla grupy nocującej na koniec dnia zjazd do Schroniska na Kalatówkach, zabranie rzeczy noclegowych i zjazd do Kuźnic
– grupa nie nocująca w trakcie przerwy w wybranym schronisku gra w karty lawinowe i na koniec dnia również zjeżdża do Kuźnic

Info

Co zabrać na zajęcia:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask,
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grubsze)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni powyżej 16 lat są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum czterech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Przeznaczony jest dla tych, którzy byli już na kilku wycieczkach skiturowych, ale nie czują się samodzielni w górach lub chcą poszerzyć swoja wiedzę pod okiem instruktorów.

Uczestnicy powinni być absolwentami kursu lawinowego gdyż zakres zajęć pomniejszony jest o tę ważną tematykę i dzięki temu dwa dni przeznaczone są w całości na poszerzanie teorii oraz praktyki narciarstwa skiturowego. Osoby zgłaszające się na kurs powinny jeździć minimum dobrze na nartach zjazdowych.

Program obejmuje zarówno techniki poruszania na nartach skiturowych, podchodzenia i zjazdy, planowanie wycieczki skiturowej, jak i samą wycieczkę skiturową w terenie wysokogórskim.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 20:00, a kończy w niedzielę po południu, około godziny 16.00.

Cena: 720 zł

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykłady, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW. UWAGA: Cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego. Dla naszych kursantów zniżka w Wypożyczalni Majesty, Kiry 38 – Kościelisko.

Noclegi oraz wyżywienie płatne są bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów we własnym zakresie.

Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zawierającego 2 noclegi i 6 posiłków (od kolacji w piątek do obiadu w niedziele) w cenie 240zł.

Terminy:
29-31  stycznia 2021
26-28  lutego 2021
16-18 kwietnia 2021

Program

Dzień 1:

po południu zakwaterowanie oraz kolacja

20:00
wykład wprowadzający

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne:
– sprzęt skiturowy: narty, buty, foki, kijki
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia, zjazdy

Zajęcia teoretyczne:
– planowanie wycieczki skiturowej
– nawigacja, mapa, kompas, altymetr, GPS (praca na wysokiej jakości sprzęcie firmy GARMIN)

Dzień 3:

Zajęcia praktyczne:
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– budowa stanowisk zjazdowych z wykorzystaniem czekana, nart, plecaka
– nawigacja w terenie

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle (noże), dobrze mieć raki oraz czekan
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grube)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum sześciu osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji,
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Kurs 3-dniowy z elementami skialpinizmu

Przeznaczony jest dla tych, którzy byli już na podstawowym kursie skiturowym lub kilku wycieczkach skiturowych, ale nie czują się samodzielni w górach lub chcą poszerzyć swoja wiedzę pod okiem instruktorów. Osoby zgłaszające się na kurs powinny jeździć minimum dobrze na nartach skiturowych.

Podczas planowanych wycieczek uczestnicy będą doskonalić umiejętności narciarskie oraz weryfikować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa lawinowego. Jako nowość wprowadzamy elementy skialpinizmu: hamowanie czekanem z cięższym plecakiem (demonstracja w opcji z nartami przy plecaku) oraz zakładanie, odzyskiwanie i zjazd z liną pomocniczą.

Czas trwania: Kurs trwa 3 dni. Pierwszego dnia zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 rano. Ostatniego dnia zajęcia trwają do godziny 16:00.

Miejsce:
Kurs rozpoczyna się na Polanie Palenicy a kończy w Dolinie Pięciu Stawów, do której uczestnicy docierają podczas wycieczki szkoleniowej pierwszego dnia. Zajęcia odbywają się na terenie Tatr Wysokich z noclegami w Schronisku Pięć Stawów.

Cena: 990zł

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, wykłady, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW, raki i czekan. UWAGA: cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego. Dla naszych kursantów zniżka w Wypożyczalni Majesty, Kiry38 – Kościelisko.

Noclegi oraz wyżywienie płatne są bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do parkingu na Palenicy Białczańskiej we własnym zakresie.

Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zawierającego 2 noclegi i 7 posiłków (od obiadu w piątek do obiadu w niedzielę) w cenie 270 zł.

Terminy:
19- 21 lutego 2021
19-21 marca 2021
26-28 marca  2021

Program

Dzień 1:
08:00 Spotkanie z Instruktorem.
Zajęcia praktyczne:
– techniki poruszania się na nartach skiturowych, podchodzenia, zjazdy
– dojście do Schroniska Pięć Stawów
– szkolenie z poruszania się w rakach i z czekanem z nartami przy plecaku, hamowanie czekanem z nartami przy plecaku

Zajęcia teoretyczne:
– poruszanie się w terenie zagrożonym lawinami – unikanie lawin
– czynniki wpływające na zmianę stopnia zagrożenia lawinowego
– analiza stopnia zagrożenia lawinowego

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne:
– poruszanie się w terenie zagrożonym lawinami: zależnie od warunków i możliwości grupy wycieczka w rejon Zawratu lub Koziej Przełęczy
– technika zakładania stanowiska dla liny pomocniczej, zjazd na nartach z liną pomocniczą (bez stosowania uprzęży), odzyskiwanie liny pomocniczej

Zajęcia teoretyczne:
– planowanie wycieczki skiturowej, metoda STOP OR GO
– nawigacja, mapa, kompas, altymetr, GPS (praca na wysokiej jakości sprzęcie firmy GARMIN)

Dzień 3:

Zajęcia praktyczne:
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim: zależnie od warunków lawinowych i pogodowych rejon Szpiglasowej przełęczy, Koziego Wierchu lub rejonu Morskiego Oka
– wybór trasy podejścia i zjazdu, zakładanie śladu
– nawigacja w terenie

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle (noże) dobrze mieć raki oraz czekan
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grube)
– inne: czołówka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum sześciu osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji,
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Zapraszamy na dwudniowy kurs skialpinizmu przeznaczony dla osób, które mają za sobą już kilka sezonów na nartach skiturowych, a chcą nauczyć się poruszania w trudnym terenie: w żlebach, po graniach, stokach z dużą ekspozycją, a w przyszłości także po lodowcach z wykorzystaniem nart.

Uczestnicy powinni mieć doświadczenie z przynajmniej dwóch-trzech sezonów na nartach skiturowych: kilkanaście wycieczek w górach typu tatrzańskiego. Powinni jeździć bardzo dobrze na nartach skiturowych. Przy zgłoszeniu na kurs prosimy o wysłanie swojego doświadczenia skiturowego/górskiego. Nie wymagamy umiejętności wspinaczkowych, aczkolwiek obycie w terenie eksponowanym może być cenne.

Program obejmuje zarówno techniki poruszania się na nartach skiturowych w stromych żlebach i na stokach z dużą ekspozycją, podchodzenia w rakach z nartami przy plecaku, a także zjazdów z czekanem oraz z asekuracją. Zajęcia odbędą się w grupie maksymalnie 3-4 osób na Instruktora.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.8.00 w Kuźnicach, a kończy w niedzielę ok. godz.17.00 tamże. Obejmuje jeden nocleg z soboty na niedzielę w Schronisku Pięć Stawów.

Cena: 1100zł

W cenie: zajęcia z instruktorem w terenie, sprzęt specjalistyczny (uprząż, lina, karabinki, taśmy i repy), wykład w sobotę, ubezpieczenie NNW, nocleg w Schronisku Pięć Stawów (pokój wieloosobowy, bez pościeli).

Wyżywienie płatne jest bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do Kuźnic we własnym zakresie.

Terminy:
22-23 lutego 2021
8-9 marca 2021

 

Program

Dzień 1:

Zajęcia praktyczne podczas przejścia z Kuźnic do Doliny Pięciu Stawów (przez Zawrat lub Kozią Przełęcz, a w przypadku złych warunków Doliną Roztoki): śladami najsłynniejszych i najtrudniejszych zawodów skialpinistycznych w Polsce, Memoriału Piotra Malinowskiego.
– sprzęt zimowy: raki, czekan, lina, harszle
– techniki podejścia w trudnym terenie na nartach (w harszlach), w rakach, przepinki w ekspozycji
– techniki zjazdu z kijkami, z czekanem, z liną, obskok

Zajęcia teoretyczne:
– obsługa sprzętu technicznego, poprawne pakowanie i troczenie do plecaka czekana, nart, kijów, liny etc.
– nawigacja w trudnym terenie,  obsługa GPS

Dzień 2:

Zajęcia praktyczne (wycieczka w rejonie Doliny Pięciu Stawów, powrót do Kuźnic przez Zawrat, Kozią Przełęcz lub Szpiglasową Przełęcz i Morskie Oko):
– wycieczka skiturowa w terenie wysokogórskim
– praktyczne wykorzystanie wiedzy z nawigacji, wybór drogi we mgle, nocą, „powrót po śladzie”
– budowa stanowisk zjazdowych z wykorzystaniem czekana, nart, plecaka
– wybór trasy podejścia i zjazdu, asekuracja słabszego partnera

Info

Co zabrać na kurs:
– sprzęt skiturowy: narty, foki, buty, kijki, kask, harszle i gogle
– raki oraz czekan – w przypadku braku ww. sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia
– lawinowe ABC (sonda, łopata, detektor) – w przypadku braku istnieje możliwość wypożyczenia
– opcjonalnie urządzenie GPS (zegarek, telefon etc.)
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka i rękawiczki (po dwie pary!), chusta typu buff
– inne: czołówka, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem uv, apteczka, termos
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum trzech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.

Doszkalanie z jazdy skiturowej i freeride

Szkolenie dla początkujących i średnio-zaawansowanych skiturowców i freeriderów, prowadzone na trasach oraz w strefie freeride w rejonie Kasprowego Wierchu. Dwa dni jazdy pod okiem Instruktora PZN.

Osoby zgłaszające się na kurs powinny dobrze jeździć na nartach zjazdowych. Program obejmuje przede wszystkim techniki jeżdżenia na nartach skiturowych lub freeridowych: w terenie nieprzygotowanym, puchu, lodoszreni. Podczas doszkalania poznacie wszystkie rodzaje ewolucji, które przydadzą się poza trasą: skręt krótki, skręt z poszerzenia kątowego, jazdę w puchu, jazdę w trudnych warunkach czy skręt z obskoku. Ważne! Weźcie sprzęt, na którym poruszacie się na skiturach 🙂

Na kursie poruszone zostaną także aspekty bezpieczeństwa lawinowego, jednakże sugerujemy uczestnictwo w dedykowanym kursie lawinowym.

Czas trwania: Kurs rozpoczyna się w sobotę o godz.8.00 w Kuźnicach przy kasach biletowych PKL i kończy tamże w niedzielę po południu, około godziny 16.00.

Cena za 2 dni: 540zł szkolenie + dwa całodzienne karnety na Kasprowy Wierch

W cenie: zajęcia z Instruktorem ISIA w terenie, wykład, zestaw lawinowy na cały okres trwania kursu, ubezpieczenie NNW, wstęp do TPN.

UWAGA: Cena nie zawiera wypożyczenia zestawu skiturowego. Dla naszych kursantów zniżka w Wypożyczalni Majesty, Kiry 38 – Kościelisko.

Noclegi oraz wyżywienie we własnym zakresie. Dojazd / dojście do Kuźnic we własnym zakresie.

Terminy:
16-17 stycznia 2021
13-14 lutego 2021
13-14 marca 2021

Program

Dzień 1 i 2:

Godz. 8.00 Spotkanie w Kuźnicach, przy kasach PKL kolejki na Kasprowy Wierch.

Zajęcia praktyczne:

– szkolenie z techniki jazdy na stoku przygotowanym oraz w strefie freeride:

 •  skręt równoległy NW
 • skręt krótki
 • techniki ślizgowe
 • jazda terenowa

Jazda poza trasą:

 • skręt z poszerzenia kątowego
 • skręt poprzez obskok
 • jazda w świeżym śniegu (puchu – jeśli będzie 😉
 • skoki terenowe

W przerwie zajęć praktycznych – zajęcia teoretyczne
– zasady obsługi i działania lawinowego ABC
– sprzęt skiturowy – praktyczne rady co wybrać, różnice w sprzęcie sportowym, turystycznym i freeride

– zakończenie zajęć około godziny 16 – zjazd do Kuźnic

Co zabrać na zajęcia:
– sprzęt skiturowy/freeride: narty, foki, buty, kijki, kask
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna (najlepiej antypotna), spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (dwie pary: cienkie i grubsze)
– inne: okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem uv, gogle, termos, folia NRC
– dowód osobisty

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni w wieku 16-18 lat są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Informacje dodatkowe:
– ostateczne potwierdzenie czy kurs się odbędzie uczestnicy otrzymają na dwa tygodnie przed planowanym terminem
– warunkiem odbycia się kursu w podanej cenie jest uczestnictwo minimum czterech osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji
– dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przeniesienia kursu z powodów złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku kwota wpłacona za kurs będzie zwrócona lub przeniesiona na wskazany termin.