Zapraszamy na 10. Dni Lawinowo-Skiturowe
Data: 1-2 kwietnia 2023
Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami.

Szkolić będą górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza i Maćka Ciesielskiego oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach. A poza tym, zobaczycie słoneczną wiosnę w najbardziej śnieżnej z tatrzańskich dolin!

Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w Dolinie Pięciu Stawów.

Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano.
Start szkoleń o 9.00.
W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU