Zapraszamy na wyjątkowe Dni Lawinowo-Skiturowe – dla Ukrainy!
Data: 9-10 kwietnia 2022
Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Przez dwa lata ze względu na pandemię nie odbywało się nasze spotkanie szkoleniowe w Pięciu Stawach. W tym roku mieliśmy już wszystko zaplanowane, gdy przyszła wojna. Po długich rozmowach i przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy Dni w nowej formule – dla nas wszystkich, by znaleźć odskocznię w górach w tych trudnych czasach ale przede wszystkim – dla pogrążonej w wojnie Ukrainie i potrzebujących pomocy uchodźców z tego kraju.

W związku z tym dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Ocalenie. Każdego zapisującego się na szkolenia, poprosimy o wrzucenie do puszki kwoty wedle uznania. Cały dochód ze sprzedaży szarlotki w Schronisku w weekend 9-10 kwietnia także zostanie przekazany Fundacji. Nasi Instruktorzy będą pracować bez wynagrodzenia, a Sponsorzy przekażą także dodatkowe produkty, które wyślemy docelowo na Ukrainę (min. żywność liofilizowaną, folie NRC, karimaty, śpiwory czy czołówki).

Wyjątkowo serdecznie zapraszamy więc wszystkich ludzi gór na dziewiąte Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy 🙂

Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami oraz debata dot. plecaków wypornościowych i kamizelki lawinowej. Przez cały weekend będziemy zbierać środki na pomoc, nasza zbiórka została już zgłoszona do Fundacji Ocalenie.

Im więcej Was przyjdzie, tym lepiej pomożemy!

Szkolić będą górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach. A poza tym, zobaczycie słoneczną wiosnę w najbardziej śnieżnej z tatrzańskich dolin!

Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w Dolinie Pięciu Stawów.

Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano.
Start szkoleń o 9.00.
W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU