Zapraszamy na Dni Lawinowo-Skiturowe!
Data: 9-10 kwietnia 2022
Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zapraszamy na dziesiąte Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkania miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach.

To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w wiosenny kalendarz tatrzańskich turystów i skiturowców oraz niepowtarzalna okazja min. do bezpłatnego szkolenia pod okiem profesjonalistów – Ratowników TOPR, Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodników Międzynarodowych IVBV oraz Tatrzańskich.

Dni to oprócz zajęć lawinowych, skiturowych, nawigacji i turystyki zimowej możliwość posłuchania najlepszych w swoim górskim fachu – po szkoleniach spotykamy się w schronisku na kameralnych wykładach, które prowadzą Instruktorzy na co dzień uczący w 5+Szkole Górskiej. A ponieważ niemal zawsze dopisuje nam pogoda, życie górskie tętni także między blokami szkoleń – można na spokojnie porozmawiać, przetestować górski sprzęt w ramach indywidulanych wycieczek, poznać nowości na kolejny sezon, czy podelektować się kwietniowym słońcem zajadając słynny już tort. Jest też możliwość wzięcia udziału w wyścigu specjalnym, w którym do wygrania jest praktyczny sprzęt outdoorowy, min. detektor lawinowy, czołówki, raki czy czekan.

Tradycyjnie w sobotę w ramach bezpłatnych zajęć do wyboru są szkolenia z bezpieczeństwa lawinowego, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach.  Są także testy nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC), stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego.

W sobotnie popołudnie w gościnnych progach schroniska odbędą się wykłady edukacyjne min. Tatrzańskiego Parku Narodowego i dyskusje dotyczące poruszania się zimą po górach, bezpieczeństwa w Tatrach i zagadnień sprzętowych.

W niedzielę chętni będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, wyjść na wycieczki indywidualne oraz wziąć udział w terenowych warsztatach lawinowych i zimowych z uwzględnieniem tematyki alpejskiej. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w najbardziej śnieżnej dolinie w Tatrach, czyli Pięciu Stawach 🙂

Zapisy na miejscu, w sobotę 9 kwietnia od godz.8.00 rano. Start szkoleń o 9.00. Program wkrótce…