Dni Lawinowo-Skiturowe – Co to za impreza 🙂 ?

Niemal każdej wiosny turyści i skiturowcy spotykają się w Pięciu Stawach na jedynym takim wydarzeniu: bezpłatnych szkoleniach ludzi gór – dla ludzi gór. Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej – pod okiem edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szkolenia podzielone są na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu, odbywa się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami oraz niepowtarzalna impreza z ręcznie robionym tortem, przygotowanym przez obsługę Schroniska.

Szkolą u nas górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach. A poza tym, zobaczycie najpiękniejszą, słoneczną wiosnę w najbardziej śnieżnej z tatrzańskich dolin!

Oprócz szkoleń w sobotę, pojawiają się także testy nart skiturowych, freeride i splitboardów, firmy outdoor prezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę można korzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher oraz wziąć udział w warsztatach z uwzględnieniem tematyki alpejskiej. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w najpiękniejszej dolinie w Tatrach 😉

Zapisy na miejscu od godz.8.00 rano. Start szkoleń o 9.00.