ORTOVOX 

Ortovox mówi w języku gór.

To hasło, które przyświeca konstruktorom i projektantom tego niemieckiego producenta sprzętu górskiego.

Marka powstała w 1980 roku i od początku działalności jest kojarzona z bezpieczeństwem i najwyższą jakością oferowanych produktów.

Ortovox był prekursorem w rozwoju segmentu sprzętu lawinowego.

Lawinowe ABC Ortovox jest cenione i wykorzystywane przez szeroką rzeszę amatorów i profesjonalistów na całym świecie.

Ortovox jest też uznanym producentem wysokofunkcjonalnej odzieży turystycznej. Bielizna i softshelle z merino czy kolekcje hardshell z bezporowymi membranami Dermizax spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

www.ortovox.com

W strefie Ortovox:

  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia lawinowego ABC AVALANCHE RESCUE SETdo testów w terenie (podczas wycieczek zorganizowanych lub wyjść indywidualnych).
  • pokazy sprzętu lawinowego (łopaty, sondy, detektory)
  • prezentacja i odpalanie plecaka lawinowego serii AVABAG LITRIC o każdej pełnej godzinie
  • prezentacja plecaków skitourowych (Haute Route, Freeride, Ravine).
  • bezpłatne książeczki – podstawy wiedzy lawinowej  Akademia Bezpieczeństwa Ortovox

 

PETZL

Od ponad 50 lat PETZL zapewnia użytkownikom doskonałe sprzęty i rozwiązania techniczne, dzięki czemu mogą podnosić swoje wyniki i cieszyć się każda chwilą spędzoną w górach na robieniu tego co kochają. Marka PETZL towarzyszy Ci jako partner w każdej przygodzie, reagując na złożone i techniczne wyzwania jakie można napotkać przemierzając i eksplorując pionowy świat.

Podczas wydarzenia sprzęt marki PETZL można przetestować na stacjach szkoleniowych.

 

MAMMUT

Obecna na rynku od ponad 160 lat, szwajcarska marka Mammut jest jednym z liderów sprzętu lawinowego, kojarzonym z bezpieczeństwem i najwyższą jakością. Sprzęt lawinowy Mammut od lat wyznaczał trendy na rynku, dzięki czemu zyskał uznanie ratowników górskich z całego świata.

Poza długoletnią tradycją i doświadczeniem specjalistów projektujących produkty, Mammut bazuje również na współpracy ze sportowcami, którzy regularnie użytkują, testują i uczestniczą w tworzeniu nowego sprzętu.  W swojej ofercie marka posiada nie tylko lawinowe ABC, ale także wysokiej klasy plecaki lawinowe.

Czekać będą na Was najnowsze modele detektorów i plecaków lawinowych, a także sondy i łopaty. Zapraszamy na prezentację lawinowego ABC+D oraz wyjścia w teren z naszym ambasadorem – Januszem Gołąbem. Poniżej plan na sobotę:

9.00 – Sondy i łopaty – jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie

10.00 – Plecaki lawinowe w praktyce – wszystko co musisz wiedzieć idąc w teren z Lawinowym „D”

11.00 – Detektory lawinowe – zasady działania, 12.00  wyjście z Januszem Gołąbem – testowanie detektorów w terenie

12.00 – Sondy i łopaty – jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie

13.00 – 15.00 – Przerwa

15.00 – Detektory lawinowe – zasady działania, 16.00 wyjście z Januszem Gołąbem – testowanie detektorów w terenie

16.00 – Plecaki lawinowe w praktyce, prezentacja działania, nauka składania

 

PIEPS / BLACK DIAMOND 

Black Diamond Equipment opracowuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla entuzjastów wspinaczki, turystyki pieszej, alpinizmu, biegów przełajowych, górskich i narciarstwa. Black Diamond jest znany ze swojego zaangażowania w ciągłe zwiększanie poziomu bezpieczeństwa w środowisku górskim, będą jednocześnie pionierem wprowadzając na rynek jedne z najbardziej rewolucyjnych i zaawansowanych sprzętów, aby móc tym bardziej wspierać amatorów sportów górskich i outdoorowych.

Dzięki swoim innowacyjnym produktom i know-how Pieps Technology jest od 1967 roku jedną z wiodących marek sprzętu do ratownictwa lawinowego i treningu w tym zakresie. To niemal 45 lat doświadczenia w branży.

9.00 – 16.00 – prezentacja nowego #PiepsIPSpro i możliwość przymierzenia i odpalenia plecaków lawinowych (3-4 odpalenia na dzień)

9.30 – 13.00 – wycieczka warsztatowa z Tomkiem Nodzyńskim (dla zapisanych wcześniej) – ZAPISY NA WYCIECZKĘ WARSZTATOWĄ z Tomkiem drogą mailową, na adres magda@cragsport.pl pastedGraphic.pngLIMIT uczestników: 8 osób.

10:00 – 15:00 konkurs na stoisku „rozkładanie sondy na czas”

15.30 ogłoszenie wyników konkursu „sonda”

Niedziela

8.00 – 12.00 – możliwość wypożyczenia zestawów lawinowych Pieps

9.00 – 12.00 – konkurs z sondą

12.30 – ogłoszenie wyników konkursu

 

MAJESTY

Majesty powstało w Polsce, w Wysokich Tatrach, gdzie jazda pozatrasowa, skituring i freeride są nieodłącznymi elementami aktywności górskiej. Zapraszamy Was do udziału w zaplanowanych przez nas wycieczkach szkoleniowo-testowych jak również sprawdzenia naszego sprzętu w dedykowanym do tego terenie.

„Wycieczki z przewodnikiem Michałem „Bolo” Trzebunia. Podczas wycieczek będziecie mogli w praktyce pretestować wybrane modele marki MAJESTY.

  1. Wycieczka poranna – poziom zaawansowany, cel zostanie wybrany w zależności od pogody i warunków np. Zawrat. 6 osób + lista rezerwowa, obowiązuje kolejność zapisów. Planowany start o 8.00 rano, powrót ok. 12.00 (spotykamy się o 7.30 na naszym stoisku, gdzie dobierzemy i ustawimy sprzęt oraz zrobimy odprawę).
  2. Wycieczka popołudniowa – poziom średnio zaawansowany, cel zostanie wybrany w zależności od pogody i warunków np. Pusta Dolinka. 8 osób + lista rezerwowa, obowiązuje kolejność zapisów. Planowany start ok. 13:30, powrót ok. 16:00.

Podczas całego wydarzenia zapraszamy do naszego stanowiska testowego gdzie chętnie służymy pomocą i wiedzą z zakresu właściwego doboru sprzętu, przetestowania nart z grup freetour (HAvoc 100 Carbon, Havoc Carbon, Vadera Varbon) jak i skitour (Superscout, Superwolf, Superpatrol oraz Supernova). Testy odbywają się niezależnie od wycieczek.

 

ATOMIC 

Marka Atomic powstała i ma siedzibę w sercu austriackich Alp. Górski plac zabaw z widokiem na nasz dom jest tym, co definiuje nas i nasze produkty. Produkujemy narty w Europie już prawie 70lat, które możesz spotkać od wyratrakowanych tras po świeży puch, od doskonałych szlaków skiturowych z dala od cywilizacji po lokalne trasy narciarstwa biegowego, Atomic jest stworzony przez narciarzy, dla narciarzy.

Bezpłatne testy nart skiturowych Backland (z wiązaniami pinowymi)  i freeturowych Bent ( z wiązaniami hybrydowymi Shift) na sezon 24/25, wszystkie zestawy wyposażone w foki.

Do sprawdzenia podczas indywidualnych testów  lub w trakcie jednej z wycieczek z przewodnikiem. Na wycieczki obowiązują wcześniejsze zapisy na stoisku.

Narty wydajemy do testów za okazaniem dokumentu tożsamości.

Rozkład jazdy na naszym stoisku ATOMIC wygląda następująco:

SOBOTA 6.04  (zapisy na wycieczki na stoisku Atomic od godz. 8:30 )

Dobór nart i odprawa 9:30

10:00 – wyjście grupa początkująca/średniozaawansowana   – 6 osób

10:00 – wyjście grupa  zaawansowana – 6 osób

Dobór nart i odprawa 12:30

13:00 – wyjście grupa początkująca/średniozaawansowana   – 6 osób

13:00 – wyjście grupa zaawansowana – 6 osób

Indywidualne testy nart – w godz. 10:00 – 15:00

NIEDZIELA (zapisy na wycieczkę na stoisku Atomic od godz. 8:30 )

Dobór nart i odprawa 9:30

10:00 – wyjście  zaawansowana – 6 osób

Indywidualne testy nart – w godz. 9:00 – 13:00

 

K2 | BCA zaprasza na swoje stoisko, gdzie będzie możliwość zapoznania się z szeroką ofertą skitourową marki oraz przetestowania zestawów splitboardowych – Marauder i Freeloader. 

Zabierzemy ze sobą również plecaki lawinowe BCA Float i Float E2, zestawy ABC oraz inne akcesoria produkowane przez tą amerykańska markę.

 

GARMIN

Tworzymy produkty z myślą o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Robimy to po to, aby nasi klienci mogli w pełni wykorzystać czas, który poświęcają na realizację swoich pasji. Oferujemy niezwykle praktyczne i łatwe w obsłudze produkty wyposażone w nowoczesne technologie oraz przydatne funkcje, aby wyróżniać się na tle konkurencji, co doceniają i czego oczekują nasi klienci.

Sprzęt marki GARMIN możecie przetestować podczas szkoleń z nawigacji.

 

CAMP /PLUM 

Testy sprzętu w ramach sobotniej stacji szkoleniowej Turystyka Zimowa 2.

CAMP & Plum: Ski-touring, Ski-alpinizm i Ski-racing.

Na naszym stanowisku  dowiecie się czym różni się sprzęt dedykowany do różnych aktywności górskich.

 

SPLIT SKIS

Nowość na rynku narciarstwa użytkowego – deski skitourowe Split Skis. Są to narty składane zaprojektowane aby jeszcze efektywniej poruszać się zimą w górskim terenie. Innowacyjne rozwiązanie dla żołnierzy, czy ratowników górskich –  uniwersalne i wszechstronne, skonstruowane tak, aby mogły zostać dostosowane dla każdego narciarza. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca.  Narty mogą zostać szybko i łatwo rozłożone, są stabilne, co w połączeniu dużą powierzchnią deski i jej odpowiednią długością umożliwia skuteczne i swobodne przemieszczanie się na górskich trasach.

Split Skis do testów:

ADVENTURE Free Tour 175cm (100mm pod butem) 2x
MILITARY Winter Warrior 175cm (100mm pod butem) 2x