Popularyzujemy ideę bezpiecznego poruszania się zimą w górach.

 

W Schronisku Pięć Stawów udostępniamy systemy Easy Searcher oraz Easy Check, prowadzimy wypożyczalnię sprzętu do turystyki zimowej.

Posiadamy nowoczesny, treningowy system ratownictwa lawinowego Easy Searcher,umożliwiający samodzielne ćwiczenia w posługiwaniu się detektorem. System oferuje różne stopnie zaawansowania ćwiczeń oraz liczne i wszechstronne scenariusze poszukiwań. W sezonie zimowym system jest na stałe zainstalowany przy schronisku w Pięciu Stawach dzięki czemu jest dostępny dla każdego zainteresowanego.

Nasze centrum treningowe jest dodatkowo wyposażone w PUNKT KONTROLNY –Easy Check – ogólnodostępny, bezpłatny system kontroli sprawności detektorów. Jedno z dwóch tego typu urządzeń w Tatrach (drugi punkt kontrolny znajduje się w Kuźnicach). System pozwala stwierdzić czy detektor z którym zamierzamy wyruszyć w góry funkcjonuje prawidłowo zarówno w trybie nadawania jak i poszukiwania.

Prowadzimy również kompleksowo wyposażoną wypożyczalnię sprzętu lawinowego oraz do turystyki zimowej. Posiadamy zestawy lawinowe, zestawy skiturowe, raki, czekany oraz rakiety śnieżne. Współpracujemy z zakopiańską wypożyczalnią Tatra Trade, dzięki czemu sprzęt można pożyczyć w jednym miejscu a oddać w drugim, lub w razie nagłej zmiany warunków atmosferycznych zamienić go na inny.

Asortyment oraz cennik:

Cena/doba Cena/godzina
raki turystyczne

20 zł

5 zł

czekan turystyczny

20 zł

5 zł

raki i czekan turystyczny

30 zł

10 zł

kijki

15 zł

5 zł

raki turystyczne i kijki

30 zł

10 zł

rakiety śnieżne

20 zł

5 zł

zestaw lawinowy ABC

40 zł

15 zł

detektor lawinowy

20 zł

10 zł

sonda lawinowa

15 zł

5 zł

łopata lawinowa

15 zł

5 zł