ORLA PERĆ Z PRZEWODNIKIEM
Orla Perć to jeden z najtrudniejszych wysokogórskich szlaków turystycznych w polskich Tatrach. Ciągnie się w eksponowanym i przepaścistym terenem wzdłuż lub w pobliżu grani od przełęczy Zawrat po przełęcz Krzyżne, na odcinku o długości ok. 5 km. Ze względu na przyrodnicze i wspinaczkowe walory, wprowadzone ułatwienia w postaci klamer, łańcuchów i drabinek szlak szybko zyskał dużą popularność i nieodwołalnie stał się kanonem tatrzańskiej turystyki mimo upływu ponad stu lat od jego powstania.
Wyjście zakłada przejście całej Orlej Perci, od Przełęczy Zawrat do Przełęczy Krzyżne. W optymalnych warunkach pogodowych i kondycyjnych uczestników przejście powinno zająć około 6-8 godzin (plus dojście na Zawrat i zejście z Krzyżnego). Osoby decydujące się na wyjście powinny mieć dobrą kondycję i brak lęku wysokości / przestrzeni. W razie słabszej dyspozycji uczestników przejście może ograniczyć się do odcinka Zawrat-Kozi Wierch lub Kozi Wierch – Krzyżne.
Terminy w 2024r:
11-13 września
20-22 września
22-24 września
25-27 września
Kadra: Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV, Przewodnik Tatrzański II klasy Kuba Hornowski. Wyjście z asekuracją (na linie).
Cena: 2700 zł
W cenie: Dwa noclegi dla 2 osób w pokoju wieloosobowym + opłata klimatyczna. Opieka Przewodnika (1 dzień), ubezpieczenie w dniu wyjścia, prowiant na wyjście w teren. Sprzęt niezbędny do realizacji wyjścia (2 komplety): kaski, uprzęże, sprzęt wspinaczkowy.
Uwagi: Rezerwując wycieczkę na Orlą Perć przez naszą stronę rezerwujecie termin. W podanym terminie w wyjściu mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby (podana cena dotyczy uczestnictwa dwóch osób). W przypadku uczestnictwa 1 osoby, cena wynosi 2400 zł. W tej sytuacji, przed dokonaniem wpłaty końcowej, prosimy o kontakt mailowy w celu skorygowania kwoty.
Program:
Dzień 1:
Dojście do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów we własnym zakresie, sugerujemy
zameldowywanie do godziny 20.00 i odbiór suchego prowiantu (kuchnia czynna do godziny
21.00).
Dzień 2:
05:00 Spotkanie z przewodnikiem w Schronisku, wyjście w teren, przejście Orlej Perci.
Zejście do schroniska w Pięciu Stawach.
Nocleg.
Dzień 3:
Wymeldowanie ze schroniska.
Zalecane wyposażenie:
– Plecak 30-40l mieszczący całą zapasową odzież, prowiant i sprzęt specjalistyczny
– Buty górskie z podeszwą typu vibram
– Termos lub butelkę (minimum 2 L)
– Okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV
– Chustę, czapkę lub kapelusz na głowę oraz rękawiczki
– Kurtka przeciwdeszczowa i wiatroodporna z membraną, polar lub softshell
– Wygodne spodnie (trekkingowe, sportowe), ewentualnie warstwa termiczna
– Dowód osobisty lub paszport
– Telefon komórkowy
– Leki osobiste (używane na co dzień)
Warunki uczestnictwa:
– posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie letnim
Informacje dodatkowe:
– w przypadku złych warunków atmosferycznych organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji trasy, zmiany celu czy odwołania wyjścia
– wyjście na Orla Perć może odbyć się tylko w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Ostateczne potwierdzenie czy wyjście się odbędzie uczestnicy otrzymają na 2-3 dni przed planowanym terminem (im bliżej terminu, tym bardziej wiarygodne prognozy).
– w przypadku nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych decyzję o zmianie trasy podejmuje na miejscu przewodnik.