Wycieczki po szlakach dla rodzin, par, przyjaciół – odkrywaj z nami Tatry!

Zapraszamy na piękne, mniej i bardziej trudne wycieczki dla całych rodzin,  par, znajomych czy przyjaciół – dostosowane do możliwości kondycyjnych wszystkich uczestników. Pod okiem uprawnionych Przewodników Tatrzańskich dowiecie się o zwyczajach dzikich zwierząt, historii Tatr, ciekawostkach z życia zbójników, a także zasadach bezpieczeństwa. Przewodnik nauczy najmłodszych jak spakować plecak w góry, wezwać pomoc czy poruszać się w jaskiniach lub na łańcuchach, a starszym zapewni bezpieczeństwo i zadba o logistykę. Obiecujemy, że żadne dziecko ani dorosły nie będzie się nudzić 🙂

Proponowane wycieczki przeznaczone są dla rodzin, małych grup przyjaciół czy też par, które chcą odwiedzić najciekawsze partie Tatr szlakami turystycznymi. Trasy prowadzą łatwymi, górskimi ścieżkami w okolicach dolinek reglowych lub trudniejszymi szlakami na popularne szczyty. Na większości z nich nie jest wymagane żadne górskie doświadczenie. Wyjścia zaczynają się w godzinach porannych, konieczne jest posiadanie ubrania, obuwia i plecaka odpowiedniego do chodzenia po szlakach w danym okresie. Dzieci biorą udział w wycieczkach pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.  Trasy dostosowujemy indywidualnie dla każdej rodziny czy grupy, w zależności od wieku dzieci i możliwości kondycyjnych dorosłych.

ZALECANE WYPOSAŻENIE:

 • Plecak 20-35l mieszczący całą zapasową odzież i prowiant
 • Buty z przyczepną podeszwą, najlepiej górskie (za kostkę)
 • Prowiant, napoje ( w chłodny dzień zalecana herbata w termosie)
 • Okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV
 • Chustę, czapkę lub kapelusz na głowę oraz rękawiczki (przez cały rok)
 • Kurtka przeciwdeszczowa, polar lub softshell
 • Wygodne spodnie (trekkingowe, sportowe)
 • Dowód osobisty lub paszport
 • Telefon komórkowy
 • Leki osobiste (używane na co dzień)

Warunki uczestnictwa:
– posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie letnim
– niepełnoletni mogą wziąć udział w wyjściu, jeśli towarzyszy im rodzic lub opiekun prawny

Informacje dodatkowe:
– w przypadku złych warunków atmosferycznych Przewodnik zastrzega sobie prawo do modyfikacji trasy, zmiany celu czy odwołania wyjścia
– wycieczki organizujemy w dowolnie wybranym terminie
– w przypadku nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych decyzję o zmianie trasy podejmuje na miejscu Przewodnik

ZAPRASZAMY!
(oprócz podanych szczytów i tras, cel można ustalić indywidualnie)

WYCIECZKI LEKKIE, ŁATWE i PRZYJEMNE

Zobaczycie wodospad, strzeliste szczyty nad głowami, przemierzycie krótkie acz ciekawe szlaki w tatrzańskim lesie i dowiecie się, gdzie są ukryte kopalnie… Wycieczki szczególnie polecane rodzinom z młodszymi dziećmi. Trasy można łatwo skrócić 🙂

Tatry to jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce. Podczas wycieczek nie tylko zobaczycie piękno gór, ale też nauczycie się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt czy poznacie ciekawostki o wybranej dolinie. Wycieczki odbywają się po szlakach turystycznych, zgodnie z przepisami Tatrzańskiego Parku Narodowego i zasadami „Leave no Trace”.

Przykładowe trasy:

 1. Dolina Strążyska – przełęcz w Grzybowcu – Wielka Polana Małołącka – Przysłop Miętusi – Dolina Kościeliska.
 2. Dolina Strążyska – Sarnia Skała – Kalatówki – Kuźnice
 3. Kuźnice – Boczań – Hala Gąsienicowa – Czarny Staw Gąsienicowy – Kuźnice
 4. Wierch Poroniec lub Zazadnia – Sanktuarium na Wiktorówkach – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Zazadnia

Czas trwania 4-6 godzin.

Cena dla 1-8 osób: 550zł

Maksymalna liczba uczestników – 12 osób.

WYCIECZKA 5 x NAJ do DOLINY PIĘCIU STAWÓW POLSKICH

1. Największy Wodospad 2. Największy i 3. Najgłębszy staw 4. Najwyżej położone schronisko 5. Widok na najwyższy szczyt w całości leżący po polskiej stronie Tatr – Kozi Wierch.

Polecana osobom o nieco lepszej kondycji oraz starszym dzieciom, suma podejść na wycieczce wynosi przynajmniej 700m przewyższenia (około 3-4 godziny podejścia).

Łatwa, ale już bardziej ambitna wycieczka dla całej rodziny, pary czy grupy znajomych do jednej z najpiękniejszych i najwyżej położonych tatrzańskich dolin. Podczas wycieczki odwiedzicie wodospady Wodogrzmoty Mickiewicza i Wielką Siklawę (największy wodospad w Polsce), Wielki Staw Polski i najwyżej położone schronisko w polskich Tatrach na wysokości 1670m npm. Przepiękne widoki na Orlą Perć, Szpiglasowy czy Kozi Wierch, Pięć Stawów i Dolinę Roztoki oraz możliwość spróbowania najsmaczniejszej górskiej  szarlotki.

Czas trwania ok. 8 godzin.

Cena dla 1-8 osób: 700zł

Maksymalna liczba uczestników – 10 osób.

WYPRAWA DO WNĘTRZA TATR

Wycieczka dla młodych odkrywców w rejonie Doliny Kościeliskiej, z wejściem do jaskiń turystycznych (Jaskinia Mylna, Raptawicka lub Mroźna) i Wąwozu Kraków.

Polecamy rodzinom z dziećmi oraz młodym osobom: do jaskiń idzie się krótkim, ale stromym podejściem z łańcuchami lub po drabince (Smocza Jama). Przejście przez jaskinie zazwyczaj kończy się pobrudzeniem ubrania błotem 🙂

Trasa prowadzi Doliną Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin tatrzańskich. Udamy się do Wąwozu Kraków – skalnego kanionu wcinającego się w Czerwone Wierchy i przejdziemy przez jaskinię Smoczą Jamę. Sama jaskinia jest krótka, ale do jej otworu trzeba się wspiąć po drabinie i łańcuchach.  Po powrocie ze Smoczej Jamy podchodzimy do podnóża Raptawickiej Turni, gdzie znajdują się otwory Jaskini Mylnej. Jaskinia Mylna jest największą jaskinią turystyczną w polskich Tatrach. Jej rozgałęzione korytarze liczą łącznie 1630 metrów długości. Zakładamy kaski, latarki i ruszamy w głąb Tatr. W jaskini panuje niska temperatura, duża wilgotność i całkowita ciemność. Przejście zajmuje około pół godziny i dostarcza sporo emocji. Po wyjściu na powierzchnię z drugiego otworu Jaskini Mylnej (trochę brudni) schodzimy na dno Doliny Kościeliskiej i wracamy do Kir. Zależnie od chęci Jaskinię Mylną można zamienić na zwiedzanie Jaskini Mroźnej (oświetlona i nieco mniej błotna, wstęp płatny). Zapewniamy latarki czołowe.

Czas trwania 5-6 godzin.

Cena dla 1-8 osób: 650zł

Maksymalna liczba uczestników – 8 osób.

WYPRAWA NA CZERWONE WIERCHY

Piękna, ambitna, całodzienna wycieczka granią przez Ciemniak, Krzesanicę, Małołączniak i Kopę Kondracką. Polecana rodzinom ze starszymi dziećmi i osobom z dobrą kondycją.

Wycieczkę można zacząć z Doliny Kościeliskiej i skończyć w Kuźnicach, lub na odwrót. Do przejścia ok 18km i prawie 1500m przewyższenia. Pierwsze podejście jest najbardziej żmudne, przejście grani to już czysta przyjemność. Po drodze widoki min. na panoramę słowackich Tatr oraz Giewont i Tatry Zachodnie. Klasyczna, całodniowa wycieczka dla prawdziwych tatrzańskich turystów.

Czas trwania 8-10 godzin.

Cena dla 1-8 osób: 800zł

Maksymalna liczba uczestników – 8 osób.

BEZPIECZNIE NA GIEWONT

Jeden z najsłynniejszych szczytów polskich Tatr. Górujący nad Zakopanem „Śpiący Rycerz”, na którego prowadzi niezbyt długi, ale w szczytowych partiach wymagający wejścia po sztucznych ułatwieniach (łańcuchy), popularny szlak. Obowiązkowy do zdobycia 🙂

Wycieczkę można zrobić z Kuźnic przez Halę Kondratową i Kondracką przełęcz (zejście w tą sama stronę), którą to trasą prowadzi najłatwiejsze wejście – ok 6km i 900m przewyższenia. W szczytowych partiach wejście i zejście szlakiem jednokierunkowym po łańcuchach. Można też wybrać opcję z podejściem od Doliny Małej Łąki lub z Doliny Strążyskiej przez Przełęcz w Grzybowcu. Wycieczka wymagająca dość dobrej kondycji (latem często jest bardzo ciepło) i dobrych butów (śliskie wapienie), ale możliwa do przejścia dla całej rodziny. Przewodnik zapewni rozsądny wybór trasy, terminu i godziny wyjścia. Polecamy!

Czas trwania: 6-8 godzin

Cena dla 1-4 osób: 800zł

Maksymalna liczba uczestników – 4 osoby.

PRZYGODA NA RYSACH

Najwyższy szczyt polskich Tatr o wysokości 2499m npm. Długa, wymagająca wycieczka dla pary lub rodziny ze starszym dzieckiem (albo rodzica z dwójką dzieci :). W najtrudniejszych miejscach Przewodnik zapewnia asekurację (dlatego wyjście jest możliwe dla maksimum 3 osób).

Piękna, trudna i warta wysiłku wycieczka na słynne Rysy. Początkowo łatwo, im wyżej tym trudniej. Nad rysą wejście na grzędę ubezpieczoną łańcuchami i klamrami (ok 300m przewyższenia pokonuje się skalnym, trudnym terenem). W tym miejscu Przewodnik zaczyna asekurację na linie, każdy z uczestników musi poruszać się w kasku. Zapewniamy cały sprzęt techniczny: linę, kaski oraz uprzęże. Wymagane są dobre buty górskie oraz dobra kondycja. Sugerowany minimalny wiek dziecka/dzieci: 10-12 lat.

Czas trwania: 8-10 godzin
Cena dla 1-3 osób: 1100zł
Maksymalna liczba uczestników – 3 osoby.